logo1
biuro@bidus.pl | 501 050 718
23
LIP
2015

Koryta kolejowe czyli 'koryta krakowskie’

Posted By :
Comments : 0

Koryta kolejowe to kolejny wyrób w naszej ofercie koryt betonowych. Inna nazwa tego koryta to koryto krakowskie.

Odwodnienie to zostało zaprojektowane do zastosowania tam gdzie wymagany jest większy przepływ odprowadzanej wody. Stosuje się go również bardzo często w przypadku gdy rów jest stromy, a skarpy cięzko jest zabezpieczyć za pomocą płyt ażurowych. Koryto nie jest zbrojone dlatego ma zastosowanie tam gdzie nie ma dużego naporu ziemi i czynnych osuwisk. Mimo to nasz wyrób z powodzeniem zastępuje żelbetowe koryto KPED 01.13 które często używają projektanci w planach ciągów odwadniających.

Koryta krakowskie duże betonowe

Koryta kolejowe mają u nas wymiar standardowy który nie odbiega od pozostałych dostępnych na rynku i wynosi 70/44x 59x 50 cm. Wyrób jest wykonany w technologii wibroprasowania betonu, dlatego tolerancja wymiaru jest niewielka, a jego powierzchnia jest równa i estetyczna.

Koryta krakowskie wykonujemy w wersji standardowej oraz ściętej. Wersja ścięta doskonale nadaje się w miejsca gdzie skarpa rowu jest stroma tylko z jednej strony. Tego typu koryto charekteryzuje się wciąż sporym przeplywem, przy jednoczesnej możliwości zabezpieczenia jednej ze ścian ciągu .

Koryta kolejowe ścięte

W porównaniu do koryta KPED 01.13, ściany naszego produktu są o 2 cm grubsze, a sam wyrób jest robiony w wersji półmetrowej (zamiast 0,75m) dlatego jest lżejszy i łatwiej jest go układać.
Nasze koryta w porównaniu do KPED 01.13 wykonujemy tylko w wersji niezbrojonej. Mimo to klasa użytego betonu zapewnia im wystarczającą wytrzymałość i koryta spokojnie wytrzymują warunki do jakich są przeznaczone. Poniżej można zobaczyć wymiary korytek krakowskich w wersji standardowej oraz ściętej.

Koryto krakowskie wymiary - Wyroby Betonowe BSW Koryto kolejowe ścięte -wymiary - Wyroby Betonowe BSW

Koryta kolejowe mają jeszcze jeden wielki atut w porównaniu z korytami KPED 01.13. Ze względu na technologie produkcji, którą ciężej zastosować przy korytku z KPED, cena za metr bieżący koryt krakowskich w detalu jak i w hurcie może być nawet kilkukrotnie niższa!

Koryta kolejowe krakowskie - Wyroby Betonowe BSW Stary Wiśnicz