logo1
biuro@bidus.pl | 501 050 718
23
LIP
2015

Koryta kolejowe czyli ‘koryta krakowskie’

Posted By :
Comments : 0

Koryto nie jest zbrojone dlatego ma zastosowanie tam gdzie nie ma dużego naporu ziemi i czynnych osuwisk. Mimo to nasz wyrób z powodzeniem zastępuje żelbetowe koryto KPED 01.13 które często używają projektanci w planach ciągów odwadniających.

Koryta krakowskie duże betonowe

Koryta kolejowe mają u nas wymiar standardowy który nie odbiega od pozostałych dostępnych na rynku i wynosi 70/44x 59x 50 cm. Wyrób jest wykonany w technologii wibroprasowania betonu, dlatego tolerancja wymiaru jest niewielka, a jego powierzchnia jest równa i estetyczna.

Koryta krakowskie wykonujemy w wersji standardowej oraz ściętej. Wersja ścięta doskonale nadaje się w miejsca gdzie skarpa rowu jest stroma tylko z jednej strony. Tego typu koryto charekteryzuje się wciąż sporym przeplywem, przy jednoczesnej możliwości zabezpieczenia jednej ze ścian ciągu .

Koryta kolejowe ścięte

W porównaniu do koryta KPED 01.13, ściany naszego produktu są o 2 cm grubsze, a sam wyrób jest robiony w wersji półmetrowej (zamiast 0,75m) dlatego jest lżejszy i łatwiej jest go układać.
Nasze koryta w porównaniu do KPED 01.13 wykonujemy tylko w wersji niezbrojonej. Mimo to klasa użytego betonu zapewnia im wystarczającą wytrzymałość i koryta spokojnie wytrzymują warunki do jakich są przeznaczone. Poniżej można zobaczyć wymiary korytek krakowskich w wersji standardowej oraz ściętej.

Koryto krakowskie wymiary - Wyroby Betonowe BSW Koryto kolejowe ścięte -wymiary - Wyroby Betonowe BSW

Koryta kolejowe mają jeszcze jeden wielki atut w porównaniu z korytami KPED 01.13. Ze względu na technologie produkcji, którą ciężej zastosować przy korytku z KPED, cena za metr bieżący koryt krakowskich w detalu jak i w hurcie może być nawet kilkukrotnie niższa!

Koryta kolejowe krakowskie - Wyroby Betonowe BSW Stary Wiśnicz